Macke
Dobrodosli na forum za macke!
Ako imate macku, ili jednostavno obozavate sve sto ima sapice i brkove, slobodno se uclanite. Predstavite nam svoju macu, postavite njene slike i druzite se sa mackarima na ovom forumu. Ako vasa maca ima zdravstvenih problema, a neznate kome da se obratite pitajte nas. Ako zelite da udomite ili poklonite macu ili drugog ljubimca, postavite oglas. Posto ako trazite najbolji srpski forum o mackama, to smo mi!!

Uzivajte na forumu Smile
Vasha Admin

Join the forum, it's quick and easy

Macke
Dobrodosli na forum za macke!
Ako imate macku, ili jednostavno obozavate sve sto ima sapice i brkove, slobodno se uclanite. Predstavite nam svoju macu, postavite njene slike i druzite se sa mackarima na ovom forumu. Ako vasa maca ima zdravstvenih problema, a neznate kome da se obratite pitajte nas. Ako zelite da udomite ili poklonite macu ili drugog ljubimca, postavite oglas. Posto ako trazite najbolji srpski forum o mackama, to smo mi!!

Uzivajte na forumu Smile
Vasha Admin
Macke
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Macke

Dobrodosli na forum za macke! Zabavite se!


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Plava ruska maca na teskim mukama!! :(

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Plava ruska maca na teskim mukama!! :( Empty Plava ruska maca na teskim mukama!! :( Uto Avg 02, 2011 8:02 pm

Brelf

Brelf
Novi Clan
Novi Clan

Zdravo! Imam plavu rusku macu (Senka) staru 5 meseci. Pre 6 dana je pocela da odbija hranu i to vece je povratila zeludacne sokove (malo zuckasto-bele viskozne tecnosti). Sutradan, posto je povratila jos 2X, pozvao sam veterinara, on mi je rekao da joj ukljucim Panklav sirup 25mg/kg u 2 doze.Ona je taj dan povratila ukupno 8X. Pokusao sam da je rehidriram Orosalom, ali to je islo jako tesko jer nisam mogao da je nateram da popije dovoljno rastvora. 3. dana bolesti ona je bila toliko malaksala i ja sam je odneo kod veterinara, on ju je detaljno pregledao, rekao mi je da joj je besika prazna, da ima malo stolice u debelom crevu,stomak je mek, ali je mnogo dehidrirala. Maca je primila infuziju sa vitaminima i Ranisanom, posle infuzije je povratila, upiskila se i malo kakila. Veterinar je ostavio kanilu u Senkinoj sapici, pa joj ja od tada ukljucujem Ringer rastvor na 12h. Jedan dan ona nije povracala, ali i dalje je odbijala svaku hranu i vodu, da bi, preksinoc posle infuzije povratila obilan vodenast sadrzaj sa nekoliko crnih gromuljica (svarena krv), a posle toga i kakila, a u stolici je bilo tragova krvi.. Danas je opet bilo tragova krvi u stolici, ona nista ne jede vec 6 dana i jako je malaksala. Molim Vas pomozite, jer vec postajem ocajan, veterinar je otisao na more, a ja vise ne znam sta da radim..
Hvala unapred na svim savetima!

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

 
  •  

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions