Macke
Dobrodosli na forum za macke!
Ako imate macku, ili jednostavno obozavate sve sto ima sapice i brkove, slobodno se uclanite. Predstavite nam svoju macu, postavite njene slike i druzite se sa mackarima na ovom forumu. Ako vasa maca ima zdravstvenih problema, a neznate kome da se obratite pitajte nas. Ako zelite da udomite ili poklonite macu ili drugog ljubimca, postavite oglas. Posto ako trazite najbolji srpski forum o mackama, to smo mi!!

Uzivajte na forumu Smile
Vasha Admin

Join the forum, it's quick and easy

Macke
Dobrodosli na forum za macke!
Ako imate macku, ili jednostavno obozavate sve sto ima sapice i brkove, slobodno se uclanite. Predstavite nam svoju macu, postavite njene slike i druzite se sa mackarima na ovom forumu. Ako vasa maca ima zdravstvenih problema, a neznate kome da se obratite pitajte nas. Ako zelite da udomite ili poklonite macu ili drugog ljubimca, postavite oglas. Posto ako trazite najbolji srpski forum o mackama, to smo mi!!

Uzivajte na forumu Smile
Vasha Admin
Macke
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Macke

Dobrodosli na forum za macke! Zabavite se!


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Buve i mačići

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Buve i mačići Empty Buve i mačići Pon Apr 18, 2011 2:52 pm

ivanitza

ivanitza
Novi Clan
Novi Clan

Ne znam da li je forum i dlaje aktivan, ali se nadam da ću dobiti odgovor na vreme. Naime, mačka treba da mi se omaci za koji dan, najviše 10. Sa prošlom mačkom sam imala probleme jer je imala buve i veterinari su mi rekli da ne smem da je prašim ni sa čim zbog mačića, a mačiće da ne smem da prašim do 4 nedelje. Problem je bio što su se buve užasno namnožile i mačići su uginuli u 3. nedelji.

Ne bih volela da mi se to dogodi ponovo, a mami mački sam juče našla jednu buvu, pa je moje pitanje kako da ih se rešim, tj koji preparat da koristim, a da ne smeta kasnije mačićima?

2Buve i mačići Empty Re: Buve i mačići Čet Apr 28, 2011 4:39 pm

Deda

Deda
Clan
Clan

Можда касним са одговором, овде навратим једном у два месеца, јер ово је практично мртав форум. Иди на форум "Крстарица", имају и мачкарски део и много је активнији од овог.

Најпре, скини са ове адресе књигу о мацама, тамо ћеш да нађеш и о чишћењу од бува:
http://www.netbre.info/animals/asc/ponesto_o_mackama.html

Прашење не долази у обзир, јер прашкови су на бази пиретроида, а ови су отровни и за одрасле мачке. Употреби на мачки Frontline или Advantage, отровност им је мала, не би требало да угрозе мачиће. Најбоље би било када би нашла средство на бази пиретрина, оно је најмање отровно, а понекад може да се нађе у бочицама са распршивачем.

3Buve i mačići Empty Re: Buve i mačići Čet Apr 28, 2011 4:51 pm

ivanitza

ivanitza
Novi Clan
Novi Clan

Primetila sam da je mrtav forum.

Kupila sam Frontline sprej, nekoliko veterinara mi je reklo da smem samo sa tim da prskam mamu i mačiće posle druog dana. Međutim, pošto bih izbegla bilo kakve otrove ako je moguće, jedan veterinar mi je rekao da kupim ogrlicu protiv buva i da stavim na mamu kad izglazi napolje, a kad dođe kod mačića da joj skinem i da je zakačim u kutiju negde gde mačići ne mogu da je dohvate.

Stvar je u tome što je moja procena od deset dana bila pogrešna i mačka se omacila odmah sutradan kako sam postovala. Ima ih troje i juče su progledali. Još ništa nisam koristila protiv buva jer im menjam posteljinu na svaka dva dana i dobro je zagledam i nisam našla do sad ni jednu buvu kao ni jajašca.

Sad imam drugi problem, više zbog trauma sa prošlom mačkom, čini mi se da mama nema dovoljno mleka. Veterinar je bio u subotu i pregledao ju je i kaže da ima dovoljno mleka u dve sise, u ostalim manje, ali da treba da "prorade". Mene brine što danas kad sam je mazila čini mi se da su i te dve malo splasle. Imam veštačko mleko za mačiće i ne znam da li da ih preventivno dodatno dojim?

Sad ću da pogledam ovaj link koji si mi poslao

4Buve i mačići Empty Re: Buve i mačići Pet Maj 17, 2013 12:24 pm

elena :>

elena :>
VIP clan
VIP clan

nadji oglicu protiv buva colours smile

http://ptice.4umotion.com/

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

 
  •  

Free forum | Animals | Cats | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions