Macke
Dobrodosli na forum za macke!
Ako imate macku, ili jednostavno obozavate sve sto ima sapice i brkove, slobodno se uclanite. Predstavite nam svoju macu, postavite njene slike i druzite se sa mackarima na ovom forumu. Ako vasa maca ima zdravstvenih problema, a neznate kome da se obratite pitajte nas. Ako zelite da udomite ili poklonite macu ili drugog ljubimca, postavite oglas. Posto ako trazite najbolji srpski forum o mackama, to smo mi!!

Uzivajte na forumu Smile
Vasha Admin

Join the forum, it's quick and easy

Macke
Dobrodosli na forum za macke!
Ako imate macku, ili jednostavno obozavate sve sto ima sapice i brkove, slobodno se uclanite. Predstavite nam svoju macu, postavite njene slike i druzite se sa mackarima na ovom forumu. Ako vasa maca ima zdravstvenih problema, a neznate kome da se obratite pitajte nas. Ako zelite da udomite ili poklonite macu ili drugog ljubimca, postavite oglas. Posto ako trazite najbolji srpski forum o mackama, to smo mi!!

Uzivajte na forumu Smile
Vasha Admin
Macke
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Macke

Dobrodosli na forum za macke! Zabavite se!


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Microsporum canis

2 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1 Microsporum canis Empty Microsporum canis Pet Dec 07, 2012 6:03 pm

sandra1000

sandra1000
Novi Clan
Novi Clan

Postovani clanovi,

nova sam na forumu pa se malo teze snalazim. Imam problem s gljivicama. Imam tri macke, dve odrasle i jednu malu od godinu dana. Mace sam usvojila iz jedne poznate veterinarske ambulante ovde u Beogradu i tamo je zaradila gljivice. Jos dok smo bili u ambulanti da vakcinisemo psa ja sam je mazila i na njenim usima osetila kao neke krastice. Nikada u zivotu nisam bila toooliko odusevljena pojavom jedne macke. Cak ni tata nije rec rekao jer je video da sam je na prvi pogled zavolela, a imam i dva psa. Shar pea i mesanca Very Happy Mnogo volim zivotinje. Mene je strah uhvatio jos onda kada su se te krastice pocele siriti, ljuspati, usi su joj bile kao natecene i crvene. Odveli smo je kod veterinara i on je ustanovio da su u pitanju gljivice Microsporum canis i dao terapiju Daktanol gelom. Ja sam jos onda pitala veterinarku da li treba neke vitamine da joj dajem, ona je rekla da nema potrebe jer je macka na mesu sto je njima najbitnije. Ali ona je dala neku vitaminsku inekciju da joj podigne imunitet. Mace za deset dana ozdravilo i ja sam i posle nestanka gljivica terapiju primenjivala jos 10-ak dana. Cele godine smo bili mirni i evo opet. Bukvalno u isto vreme kad i prosle godine. Gljivice su se javile u mnogo agresivnijem obliku. Mislim da je boli a mene to pojede, uzasno je mnogo volim, opet joj mazem Daktanol... ujutru i uvece, a popodne Pantenol rastvor. Ona se cese, trza glavom, a ponekad i drhti. Jel ima nesto za macke za imunitet? Ceo zivot provede sa mackama i nikada mi nijedna nije bila bolesna. Hvala vam unapred i mnogo vam je lep forum cutie baby lol

Evo slicica problema

 Microsporum canis Dsc00018mv
 Microsporum canis Dsc00021eb
 Microsporum canis Dsc00019fy

2 Microsporum canis Empty Re: Microsporum canis Ned Apr 28, 2013 1:46 pm

elena :>

elena :>
VIP clan
VIP clan

mou li se izlijeciti? leptiric

http://ptice.4umotion.com/

3 Microsporum canis Empty Re: Microsporum canis Ned Jun 16, 2013 12:00 am

elena :>

elena :>
VIP clan
VIP clan

jadne mace!:place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::

http://ptice.4umotion.com/

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

 
  •  

Free forum | Animals | Cats | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions