Macke
Dobrodosli na forum za macke!
Ako imate macku, ili jednostavno obozavate sve sto ima sapice i brkove, slobodno se uclanite. Predstavite nam svoju macu, postavite njene slike i druzite se sa mackarima na ovom forumu. Ako vasa maca ima zdravstvenih problema, a neznate kome da se obratite pitajte nas. Ako zelite da udomite ili poklonite macu ili drugog ljubimca, postavite oglas. Posto ako trazite najbolji srpski forum o mackama, to smo mi!!

Uzivajte na forumu Smile
Vasha Admin

Join the forum, it's quick and easy

Macke
Dobrodosli na forum za macke!
Ako imate macku, ili jednostavno obozavate sve sto ima sapice i brkove, slobodno se uclanite. Predstavite nam svoju macu, postavite njene slike i druzite se sa mackarima na ovom forumu. Ako vasa maca ima zdravstvenih problema, a neznate kome da se obratite pitajte nas. Ako zelite da udomite ili poklonite macu ili drugog ljubimca, postavite oglas. Posto ako trazite najbolji srpski forum o mackama, to smo mi!!

Uzivajte na forumu Smile
Vasha Admin
Macke
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Macke

Dobrodosli na forum za macke! Zabavite se!


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

KUPOVINA MACKE

+5
Ellena
mia06
Akibeba
♥~♪*Admin*♪~♥
*♥*Mini*♥*
9 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1KUPOVINA MACKE Empty KUPOVINA MACKE Sub Apr 04, 2009 12:06 pm

*♥*Mini*♥*

*♥*Mini*♥*
Admin
Admin

zelite da kupite macku a ne znate nista o kupovini???treba vam savet gde da je uzmate,kako da znam dali je zdrava????
zelite rasnu macku a ne mozete da se odlucite????i na jos razna pitanja vezano za kupovinu macaka nacicete ovde!

2KUPOVINA MACKE Empty Re: KUPOVINA MACKE Uto Apr 14, 2009 9:53 pm

*♥*Mini*♥*

*♥*Mini*♥*
Admin
Admin

za pocetak proverite da li joj je njuskica mokra(vlazna),jer ako nije onda je macka bolesna.pregledajte joj telo.ako negde nema krzno ili ga ima dosta manje nego na drugim mestima nemojte je uzimati.pokusajte da vidite da li ima buve i da li ima neke loptice po krznu.takodje proverite ispod krzna da li ima neke kvrzice(loptice-mala ispupcenja...) ako ima ne uzimajte je.ovo je osnovno.najbolje je da uz sebeimate nekog veterinara ili nekog ko de razume u macke.bice toga jos!

3KUPOVINA MACKE Empty Re: KUPOVINA MACKE Sre Apr 15, 2009 3:12 pm

♥~♪*Admin*♪~♥

♥~♪*Admin*♪~♥
Admin
Admin

ako ta macka nadje mesto u vasem srcu slobodno je uzmite, kostace vas vise u srcu ako neuzmete macu koju ste zavoleli vise nego sto ce vas kostati da vasa maca bude zdrava! sareno srce

https://macke.forumsr.net

4KUPOVINA MACKE Empty Re: KUPOVINA MACKE Čet Apr 23, 2009 11:11 am

*♥*Mini*♥*

*♥*Mini*♥*
Admin
Admin

da!bice vam jako zao ako uzmete macku koju niste zavoleli na prvi pogled!

5KUPOVINA MACKE Empty Re: KUPOVINA MACKE Sre Maj 27, 2009 4:28 pm

*♥*Mini*♥*

*♥*Mini*♥*
Admin
Admin

Odaberite mačićaKUPOVINA MACKE Grupic10


Prilikom odabira mačke treba razmotriti sljedeće: s pedigreom ili bez njega, dugodlaku ili kratkodlaku mačku, mužjaka ili ženku, jednu ili više mačaka, gdje je nabaviti i na što treba paziti pri odabiru. Ovaj članak pomoći će vam odabrati.

Kad ste već odlučili uzeti mačku, morate odlučiti i kakvu mačku. Hoćete li nabaviti mačku s pedigreom ili bez njega?

Dugodlaku ili kratkodlaku mačku? Mužjaka ili ženku? Možda čak razmišljate nabaviti dvije ili više mačaka što će onda biti dvostruko ili trostruko zabavnije, a ni mačke neće biti usamljene.


S pedigreom ili bez pedigrea?
Postoji između 40 i 80 različitih pasmina mačaka i oko 500 vrsta. Pasmine se međusobno jako razlikuju. Samo pogledajte uvijek popularne sijamske, burmanske ili perzijske mačke, mačke koje nemaju repa i kanadske sfinge bez dlaka. Osim tih razlika u izgledu, svaka pasmina ima izrazite razlike u temperamentu i osobnosti. Sijamske mačke, na primjer, poznate su kao ekstroverti, dok su dugodlake perzijske mačke obično mirnije.
Postoji mnogo knjiga koje govore o karakteristikama različitih pasmina. Možete također pogledati i naše stranice posvećene raznim pasminama. Dok prikupljate informacije možete dobro proučiti posebnosti svake pasmine. Posjetite li izložbu mačaka možete upoznati različite pasmine i ustanoviti koja vam se najviše sviđa. Tamo ćete vidjeti mnoštvo lijepih i dragih mačaka, a neke od njih možda ćete željeti i u svom domu.

Većina vlasnika mačaka ne želi mačku s pedigreom niti čistokrvnu mačku. Za većinu nas obične domaće mačke ili mješanci imaju sve što tražimo od mačke, a ima ih u raznim bojama i raznih tipova dlake.


Duga ili kratka dlaka?
Dugodlake mačke mogu biti jako privlačne. No, kao i ljudima s dugom kosom, i mačkama treba puno pažnje i njege kako bi dlaka ostala u dobrom stanju i ne bi se zapetljala. Jedna od stvari u kojoj se uživa s dugodlakom mačkom je i svakodnevno češljanje. Većina mačaka uživa u češljanju i zadovoljno prede dok ih češljate.
Ako mislite da nemate vremena svaki dan češljati mačku, dvaput razmislite prije nego nabavite dugodlaku mačku.


Ako dobijete mačku sa zapetljanom dlakom možda ćete je morati odnijeti veterinaru da je ošiša, jer ona neće biti previše zadovoljna dok joj se raščešljava krzno. Veterinar će je možda morati čak i uspavati kako bi ona ostala mirna.


Mužjak ili ženka?
Mužjaci mačaka obično su veći od ženki. Nekastrirani mačci skloni su skitnji i često se tuku s drugim mačkama. Također označavaju teritorij urinom ili ne zakopavaju svoj izmet. Njima je to normalno ponašanje, ali vlasnicima je ono prilično neugodno.
Nesterilizirane mačke redovito će se tjerati i mogu ostati skotne, a dok se tjeraju mogu biti vrlo glasne. Nadalje, mačcima u susjedstvu biti će jako privlačne. Ukoliko ne želite pariti svoju mačku, najbolje ju je sterilizirati. Jednom kad se steriliziraju manja je razlika u ponašanju između mužjaka i ženki.

Evo i jednog zanimljivog podatka: ako već imate odraslu mačku i htjeli biste mačića znajte da će ga odrasla mačka prije prihvatiti ako je suprotnog spola.

Jedna ili više mačaka?


Mnogi vlasnici mačaka nisu sigurni je li bolje imati samo jednu ili više mačaka. Ta odluka ovisi o svakoj mački posebno. Neke mačke vole živjeti s drugim mačkama, dok neke više vole biti same ili s ljudima. Ako već imate odraslu mačku vjerojatno znate što ona više voli i kako bi se slagala s drugom mačkom.

Ako ste većinu dana van kuće, možda ćete htjeti dvije ili više mačaka kako bi imale društvo. Mačići koji su odrasli zajedno u načelu se dobro slažu i kad odrastu.

Broj mačaka ovisi i o veličini vašeg doma. Baš kao i ljudi, i mačke trebaju vlastiti prostor i ne žele se gurati. U pravilu, trebali biste imati bar jednu sobu za svaku vašu mačku kako bi se one imale gdje povući ako žele biti same. Možda će svaka mačka trebati i vlastitu kutiju za nuždu, jer neke mačke ne žele dijeliti taj prostor.

Gdje nabaviti mačku?
Mačku možete nabaviti na više različitih mjesta. Kad se odlučite nabaviti mačku recite to prijateljima i susjedima. Netko od njih možda će baš prodavati mačića ili znati nekoga drugoga tko prodaje. U novinama ili na izlozima naći ćete i oglase preko kojih se nude mačići. Odlična mjesta za nabavu mačića su i azili ili prihvatilišta za životinje. Tamo se obično nalazi mnogo mačaka i mačića koji očajnički trebaju dom.
No, nikako ne kupujte mačiće od trgovca koji ih je nabavio s raznih strana. Možda su prerano prestali sisati ili su dugo putovali. Takvi mačići su pod stresom i lakše se razbole.

Kako ne možete znati povijesti ni zdravstveno stanje takvih mačaka, u tom se slučaju posavjetujte s veterinarom.

Ako ste odlučili kupiti mačića s pedigreom, onda je to najbolje obaviti kod priznatog i cijenjenog uzgajivača. Takve uzgajivače možete naći pitate li vlasnike mačaka ili veterinare, proučite li oglase u časopisima o mačkama i novinama ili pak posjetite izložbu mačaka. Udruge koje okupljaju vlasnike pojedinih pasmina također vas mogu uputiti na cijenjene uzgajivače u okolici.

Na što treba obratiti pažnju?
Prvo, zahtijevajte vidjeti mačiće dok su s majkom. Na taj način možete doznati o majčinom zdravlje i temperamentu. Držite na umu da ona možda neće biti u najboljem stanju jer upravo podiže svoje mlade, ali najvažnije se uvjeriti da mačići nisu prerano prestali sisati ili da nisu dovedeni od nekud drugo.
Najbolje je čekati dok mačić nije star 7-8 tjedana i onda ga uzeti od majke. Uzgajivači mačaka s pedigreom često vole držati mačiće do njihovog 12. tjedna starosti. Pokušajte vidjeti više različitih legla prije nego donesete odluku. Kupujte samo na mjestima koja izgledaju čista (ali ne očekujte sterilne uvjete), i gdje mačke izgledaju sretne i u dobrom stanju.

Zdravi mačići obično su znatiželjni i stranci će ih zanimati. Odaberite živahnog i zaigranog mačića koji nije previše agresivan. Nije dobro uzeti stidljivog mačića koji izbjegava kontakt s ljudima i drugim mačićima. Smatra se kako razdoblje socijalizacije kod mačaka završava u 7-9 tjednu starosti i zato je važno da je vaša mačka socijalizirana prije nego dođe živjeti s vama.

Odaberite aktivnog mačića koji izgleda zdravo i čisto. Oči i nos ne bi smjeli curiti. Provjerite i da su uši čiste, a desni zdrave ružičaste boje. Pogledajte ima li znakova proljeva ispod repa i na stražnjim nogama. Dlaka bi trebala biti čista, a koža ispod ne smije biti iritirana. Nemojte misliti kako su mačići s velikim trbuhom slatki jer možda imaju gliste. I sitni mačići mogu imati zdravstvenih problema. Provjerite kad je vaš mačić cijepljen i očišćen od glista i postoje li prave potvrde za to.


(OVO JE NAPISALA ADMIN!)

6KUPOVINA MACKE Empty Re: KUPOVINA MACKE Ned Jun 14, 2009 1:08 pm

♥~♪*Admin*♪~♥

♥~♪*Admin*♪~♥
Admin
Admin

Cleo ::da!bice vam jako zao ako uzmete macku koju niste zavoleli na prvi pogled!
ja sam to mislila malo obrnuto. valjda ide ovako: bice vam jako zao ako neuzmete macu koju ste zavoleli na prvi pogled. recimo, ja cim sam videla moju malu Mazu, kojoj je danas rodjendan, odmah sam se zaljubila u nju! i, naravno, uzela sam je!!! i evo je sad, kod mene, drema u ostavi iznad vrata tako sto joj visi glava. smehsmeh colours smile

https://macke.forumsr.net

7KUPOVINA MACKE Empty Re: KUPOVINA MACKE Ned Jun 14, 2009 1:10 pm

♥~♪*Admin*♪~♥

♥~♪*Admin*♪~♥
Admin
Admin

Cleo ::Odaberite mačićaKUPOVINA MACKE Grupic10


Prilikom odabira mačke treba razmotriti sljedeće: s pedigreom ili bez njega, dugodlaku ili kratkodlaku mačku, mužjaka ili ženku, jednu ili više mačaka, gdje je nabaviti i na što treba paziti pri odabiru. Ovaj članak pomoći će vam odabrati.

Kad ste već odlučili uzeti mačku, morate odlučiti i kakvu mačku. Hoćete li nabaviti mačku s pedigreom ili bez njega?

Dugodlaku ili kratkodlaku mačku? Mužjaka ili ženku? Možda čak razmišljate nabaviti dvije ili više mačaka što će onda biti dvostruko ili trostruko zabavnije, a ni mačke neće biti usamljene.


S pedigreom ili bez pedigrea?
Postoji između 40 i 80 različitih pasmina mačaka i oko 500 vrsta. Pasmine se međusobno jako razlikuju. Samo pogledajte uvijek popularne sijamske, burmanske ili perzijske mačke, mačke koje nemaju repa i kanadske sfinge bez dlaka. Osim tih razlika u izgledu, svaka pasmina ima izrazite razlike u temperamentu i osobnosti. Sijamske mačke, na primjer, poznate su kao ekstroverti, dok su dugodlake perzijske mačke obično mirnije.
Postoji mnogo knjiga koje govore o karakteristikama različitih pasmina. Možete također pogledati i naše stranice posvećene raznim pasminama. Dok prikupljate informacije možete dobro proučiti posebnosti svake pasmine. Posjetite li izložbu mačaka možete upoznati različite pasmine i ustanoviti koja vam se najviše sviđa. Tamo ćete vidjeti mnoštvo lijepih i dragih mačaka, a neke od njih možda ćete željeti i u svom domu.

Većina vlasnika mačaka ne želi mačku s pedigreom niti čistokrvnu mačku. Za većinu nas obične domaće mačke ili mješanci imaju sve što tražimo od mačke, a ima ih u raznim bojama i raznih tipova dlake.


Duga ili kratka dlaka?
Dugodlake mačke mogu biti jako privlačne. No, kao i ljudima s dugom kosom, i mačkama treba puno pažnje i njege kako bi dlaka ostala u dobrom stanju i ne bi se zapetljala. Jedna od stvari u kojoj se uživa s dugodlakom mačkom je i svakodnevno češljanje. Većina mačaka uživa u češljanju i zadovoljno prede dok ih češljate.
Ako mislite da nemate vremena svaki dan češljati mačku, dvaput razmislite prije nego nabavite dugodlaku mačku.


Ako dobijete mačku sa zapetljanom dlakom možda ćete je morati odnijeti veterinaru da je ošiša, jer ona neće biti previše zadovoljna dok joj se raščešljava krzno. Veterinar će je možda morati čak i uspavati kako bi ona ostala mirna.


Mužjak ili ženka?
Mužjaci mačaka obično su veći od ženki. Nekastrirani mačci skloni su skitnji i često se tuku s drugim mačkama. Također označavaju teritorij urinom ili ne zakopavaju svoj izmet. Njima je to normalno ponašanje, ali vlasnicima je ono prilično neugodno.
Nesterilizirane mačke redovito će se tjerati i mogu ostati skotne, a dok se tjeraju mogu biti vrlo glasne. Nadalje, mačcima u susjedstvu biti će jako privlačne. Ukoliko ne želite pariti svoju mačku, najbolje ju je sterilizirati. Jednom kad se steriliziraju manja je razlika u ponašanju između mužjaka i ženki.

Evo i jednog zanimljivog podatka: ako već imate odraslu mačku i htjeli biste mačića znajte da će ga odrasla mačka prije prihvatiti ako je suprotnog spola.

Jedna ili više mačaka?


Mnogi vlasnici mačaka nisu sigurni je li bolje imati samo jednu ili više mačaka. Ta odluka ovisi o svakoj mački posebno. Neke mačke vole živjeti s drugim mačkama, dok neke više vole biti same ili s ljudima. Ako već imate odraslu mačku vjerojatno znate što ona više voli i kako bi se slagala s drugom mačkom.

Ako ste većinu dana van kuće, možda ćete htjeti dvije ili više mačaka kako bi imale društvo. Mačići koji su odrasli zajedno u načelu se dobro slažu i kad odrastu.

Broj mačaka ovisi i o veličini vašeg doma. Baš kao i ljudi, i mačke trebaju vlastiti prostor i ne žele se gurati. U pravilu, trebali biste imati bar jednu sobu za svaku vašu mačku kako bi se one imale gdje povući ako žele biti same. Možda će svaka mačka trebati i vlastitu kutiju za nuždu, jer neke mačke ne žele dijeliti taj prostor.

Gdje nabaviti mačku?
Mačku možete nabaviti na više različitih mjesta. Kad se odlučite nabaviti mačku recite to prijateljima i susjedima. Netko od njih možda će baš prodavati mačića ili znati nekoga drugoga tko prodaje. U novinama ili na izlozima naći ćete i oglase preko kojih se nude mačići. Odlična mjesta za nabavu mačića su i azili ili prihvatilišta za životinje. Tamo se obično nalazi mnogo mačaka i mačića koji očajnički trebaju dom.
No, nikako ne kupujte mačiće od trgovca koji ih je nabavio s raznih strana. Možda su prerano prestali sisati ili su dugo putovali. Takvi mačići su pod stresom i lakše se razbole.

Kako ne možete znati povijesti ni zdravstveno stanje takvih mačaka, u tom se slučaju posavjetujte s veterinarom.

Ako ste odlučili kupiti mačića s pedigreom, onda je to najbolje obaviti kod priznatog i cijenjenog uzgajivača. Takve uzgajivače možete naći pitate li vlasnike mačaka ili veterinare, proučite li oglase u časopisima o mačkama i novinama ili pak posjetite izložbu mačaka. Udruge koje okupljaju vlasnike pojedinih pasmina također vas mogu uputiti na cijenjene uzgajivače u okolici.

Na što treba obratiti pažnju?
Prvo, zahtijevajte vidjeti mačiće dok su s majkom. Na taj način možete doznati o majčinom zdravlje i temperamentu. Držite na umu da ona možda neće biti u najboljem stanju jer upravo podiže svoje mlade, ali najvažnije se uvjeriti da mačići nisu prerano prestali sisati ili da nisu dovedeni od nekud drugo.
Najbolje je čekati dok mačić nije star 7-8 tjedana i onda ga uzeti od majke. Uzgajivači mačaka s pedigreom često vole držati mačiće do njihovog 12. tjedna starosti. Pokušajte vidjeti više različitih legla prije nego donesete odluku. Kupujte samo na mjestima koja izgledaju čista (ali ne očekujte sterilne uvjete), i gdje mačke izgledaju sretne i u dobrom stanju.

Zdravi mačići obično su znatiželjni i stranci će ih zanimati. Odaberite živahnog i zaigranog mačića koji nije previše agresivan. Nije dobro uzeti stidljivog mačića koji izbjegava kontakt s ljudima i drugim mačićima. Smatra se kako razdoblje socijalizacije kod mačaka završava u 7-9 tjednu starosti i zato je važno da je vaša mačka socijalizirana prije nego dođe živjeti s vama.

Odaberite aktivnog mačića koji izgleda zdravo i čisto. Oči i nos ne bi smjeli curiti. Provjerite i da su uši čiste, a desni zdrave ružičaste boje. Pogledajte ima li znakova proljeva ispod repa i na stražnjim nogama. Dlaka bi trebala biti čista, a koža ispod ne smije biti iritirana. Nemojte misliti kako su mačići s velikim trbuhom slatki jer možda imaju gliste. I sitni mačići mogu imati zdravstvenih problema. Provjerite kad je vaš mačić cijepljen i očišćen od glista i postoje li prave potvrde za to.


(OVO JE NAPISALA ADMIN!)
to sam ja napisala u temi ostalo o macama, a onda si ti napravila ovu temu. tako da ja nemam nikakve veze s time. nsisam ja kriva.

https://macke.forumsr.net

8KUPOVINA MACKE Empty Re: KUPOVINA MACKE Uto Jun 23, 2009 9:59 pm

♥~♪*Admin*♪~♥

♥~♪*Admin*♪~♥
Admin
Admin

a da, i macka se nekupuje. macka se usvaja. samo da znas. I NEMOJ DA PISES NASLOVE TEMA VELIKIM SLOVIMA. (nisam vikala ali da bi "lakse shvatila")

osim toga, nadam se da se neljutis, ssamo sam htela da ti kazem! rainbow dd

https://macke.forumsr.net

9KUPOVINA MACKE Empty Re: KUPOVINA MACKE Ned Sep 26, 2010 4:22 pm

Akibeba

Akibeba
Novi Clan
Novi Clan

Zdravo svima!!!!! Ja sam nova ovde! Malo je reci da obozavam macke! smajli i maca se maz one su tako divne! Posto sam zivela u stanu, moji roditelji me nisu pustali da cuvam jednu.... Sad sam vec student i zivim sama tako da mi se napokon ukazala prilika da ostvarim svoju veliku zelju! smajliji
E, sad.... zelela bih neku rasnu mackicu, ali obzirom da sam pocetnik i student, htela bih savet o rasi koja bi mi najvise odgovarala...... osim toga ne smete iskljuciti 3 stvari:da nije previse aktivna( SKACE SVUDA, TRCI I TAKO TO, KAO STO JE SIJAMKA), da obozava da se mazi Razz i da ne ostavlja puno dlaka svuda za sobom....
Hvala puno unapred!

10KUPOVINA MACKE Empty Re: KUPOVINA MACKE Sre Sep 29, 2010 7:26 pm

mia06

mia06
Novi Clan
Novi Clan

mislim da je za tebe ruska plava machka...moja drugarica je ima...one su mirne,ja kazem da je njena maca prefinjena Very Happy ima nekako elegantan hod i sva je tako ne zainteresovana,i jako voli da se mazi cute animal ja da vec nemam sijamku i muke sa njom oko ponashanja sigurno bih uzela rusku plavu macu Very Happy to ti je moj savet...a ti sama odluchi....

11KUPOVINA MACKE Empty Re: KUPOVINA MACKE Pon Okt 04, 2010 10:02 pm

Akibeba

Akibeba
Novi Clan
Novi Clan

hej, hvala na savetu. I ja sam razmisljala o toj maci.... mada sam cula da i one mogu biti nepodnosljive nekad...... tako da razmisljam i o kartuzijskoj ili britanki.... a sto se sijamke tice imam iskustva preko tetke i tece..... confused macka je haos zivi.....

12KUPOVINA MACKE Empty Re: KUPOVINA MACKE Uto Nov 16, 2010 12:19 am

Ellena

Ellena
Novi Clan
Novi Clan

Mislim da je za tebe Russian Black (ruska crna) ili ruska plava....ja imam Persisku,ali ona zahteva svaklodnevno cetkanje....a cula sam da ne zelis da ostavlja dlake....ona nece ostavljati dlake ako je svako vece cetkas....puno pozdrava,Elena. kitten maca i vunica

13KUPOVINA MACKE Empty Re: KUPOVINA MACKE Uto Nov 23, 2010 2:38 pm

Deda

Deda
Clan
Clan

Који сте ви болесници. "Ја бих купила расну мачкицу"! Поред толико слатких мачића који гладују и који су осуђени на живот пун патње, неко жели да оде до узгајивача и купи расну мачку. Да ми је да видим те аријевце, да поразговарам са њима и проценим њихов интелектуални ниво. Немам речи којима могу да изразим бес који ме обузме када помислим на такве скоројевиће. Гледај мало Animal Planet, јадна не била. Видећеш како припадници правог jet-seta обилазе прихватилишта за напуштене животиње и тамо се снабдевају љубимцима.

14KUPOVINA MACKE Empty Re: KUPOVINA MACKE Pon Dec 13, 2010 11:19 pm

Tana

Tana
Novi Clan
Novi Clan

Da li neko mozda ima regdoll macice na prodaju..i zanima me cena ??? Very Happy

15KUPOVINA MACKE Empty Re: KUPOVINA MACKE Pet Feb 04, 2011 4:12 am

le prr

le prr
Novi Clan
Novi Clan

Pozdrav svima na forumu! hi Planiram da kupim macu već duže vreme, sviđaju mi se kratkodlake persijske (exotic), čitala sam dosta o njima i oduševljena sam ! smile Pa bih vas zamolila ako neko zna gde je mogu kupiti ili ako neko od vas prodaje, da mi javi i cenu okvirno. Ja sam iz Novog Sada, studentkinja sam. Hvala unapred! kissheart

16KUPOVINA MACKE Empty Re: KUPOVINA MACKE Pon Okt 22, 2012 12:49 am

igors88

igors88
Novi Clan
Novi Clan

jel znate gde ima da se kupi maca sa kratkim nogama Smile shortleg Smile ?

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

 
  •  

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions