Macke
Dobrodosli na forum za macke!
Ako imate macku, ili jednostavno obozavate sve sto ima sapice i brkove, slobodno se uclanite. Predstavite nam svoju macu, postavite njene slike i druzite se sa mackarima na ovom forumu. Ako vasa maca ima zdravstvenih problema, a neznate kome da se obratite pitajte nas. Ako zelite da udomite ili poklonite macu ili drugog ljubimca, postavite oglas. Posto ako trazite najbolji srpski forum o mackama, to smo mi!!

Uzivajte na forumu Smile
Vasha Admin

Join the forum, it's quick and easy

Macke
Dobrodosli na forum za macke!
Ako imate macku, ili jednostavno obozavate sve sto ima sapice i brkove, slobodno se uclanite. Predstavite nam svoju macu, postavite njene slike i druzite se sa mackarima na ovom forumu. Ako vasa maca ima zdravstvenih problema, a neznate kome da se obratite pitajte nas. Ako zelite da udomite ili poklonite macu ili drugog ljubimca, postavite oglas. Posto ako trazite najbolji srpski forum o mackama, to smo mi!!

Uzivajte na forumu Smile
Vasha Admin
Macke
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Macke

Dobrodosli na forum za macke! Zabavite se!


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Zdravlje macke, i saveti

+29
katharinaph
BlancheNeige
Tijaa96
Lusi
cici stalin
Tamara82
swaddle88
mia vallas
marisa
lenny
DudaNS
iva*
emily
milica
Deda
sweet
tiki
Morana
Piky
strahinja
Miljana
Marijana
KevaOdMilevca
Luci
vasabiba
Lost_in_Stereo
happy
*♥*Mini*♥*
♥~♪*Admin*♪~♥
33 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 2 od 3]

26Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Sub Sep 11, 2010 2:58 am

strahinja

strahinja
Novi Clan
Novi Clan

zdravo svima ja se izvinjavam sto ovako uskacem na boom, ali imam pitanje ko je pitanje zivota malih macica.... posto je neka macka koja boravi u mom dvoristu dobila male macice i uopste ne brine za njih.... kada je bio pljusak oni su bili "sakriveni" u zbunju i skroz su pokisli... jelte ja sam ih prisvojio jer verujem da cu bolje da brinem od te glupe macke..... kupio sam macije mleko u prahu sa malom flasicom za dojenje... pored toga masiram im stomak i tuferom sa mlakom vodom brisem im guzu da bi lakse mogli da vrse nuzdu...

e sad me zanima da li trebam jos nesto da znam sto se tice nege..?


P.S. plasim se da mi ne uginu jer 2/4 maceta su mirna i ne mnjaucu.. i uvek im je tvrd i naduven stomak..

pozdrav i hvala.. Smile

27Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Ned Sep 12, 2010 3:04 pm

Piky

avatar
Novi Clan
Novi Clan

Ovako ljudi, imam macora starog 12 godina, i u zadnje vreme su mu oci pune neke sluzi, i to mu se stalno skori na vrhu oka, ja mu to ocistim ali nakom par minuta opet.
Da li da ga vodim kod veterinara ili imate neki savet Smile

28Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Čet Sep 16, 2010 11:03 pm

Miljana

Miljana
Clan
Clan

♥~♪*Admin*♪~♥ ::
Cleo ::sta si odlucila?

ma neznam. ja nisam nista odlucila, ali moramo da je sterilisemo. pa definitivno posle njenog rodjendana, nikako pre. to je bila moja mlba mojim roditeljima. a posle toga neznam, samo da bude dobro. i ako mozete da pitate nekog veterinara da li moze da se uradi ona inekcija a ne da joj prave rupu u stomaku, pa hiruski putem da joj vade sve ono... beznam nadam se da es ta vakcina josuvek koristi, a ne da je operisu, posto jee od moje najbolje drugarice tetki uginula macka na sterilizacciji a ja to stvarno ne bi volela da se desi... pa ako naidjes na laninu mamu, please pitaj je.


Najbolje ti je ovako paris je sa nekim macorom unapred se raspitas ko bi hteo macice i onda ostavis jedno mace ze sebe i sterilises je

http://kovacevicmiljana1@gmail.com

29Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Ned Okt 03, 2010 7:27 pm

Morana

Morana
Novi Clan
Novi Clan

Imam pitanjce, nova sam na forumu i pre neki dan sam udomila malog machora i zanima me jel problem da machor ponekad boravi sa mnom van naseg doma jer moji roditelji zive u drugom mestu i kad odem kod njih jer bi to macoru bio problem da ide sa mnom? Embarassed

30Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Ned Okt 03, 2010 9:27 pm

Miljana

Miljana
Clan
Clan

Morana ::Imam pitanjce, nova sam na forumu i pre neki dan sam udomila malog machora i zanima me jel problem da machor ponekad boravi sa mnom van naseg doma jer moji roditelji zive u drugom mestu i kad odem kod njih jer bi to macoru bio problem da ide sa mnom? Embarassed


Pa sad... Neutral
Mozesh da ga vodish ali najbolje bi bilo da bude na jednom mestu da nemenja stalno okolinu zbunice se i bezace ti cute animal

http://kovacevicmiljana1@gmail.com

31Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Ned Okt 03, 2010 9:29 pm

Miljana

Miljana
Clan
Clan

Piky ::Ovako ljudi, imam macora starog 12 godina, i u zadnje vreme su mu oci pune neke sluzi, i to mu se stalno skori na vrhu oka, ja mu to ocistim ali nakom par minuta opet.
Da li da ga vodim kod veterinara ili imate neki savet Smile

Ma to nije nishta strashno,samo nastavi da mu to brishesh i vremenom ce nestajati Wink

http://kovacevicmiljana1@gmail.com

32Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Pet Nov 19, 2010 4:49 pm

tiki

tiki
Novi Clan
Novi Clan

cao svima, imam jedno pitanje...moja maca je odjednom pocela da povrace bijelu pjenu i nece nista da jede , a vesela je i igra se...mozete li mi pomoci ???

33Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Pet Nov 19, 2010 5:08 pm

sweet

sweet
Novi Clan
Novi Clan

hmm... možda je nešto pojela što nije za nju...možda je pojela neki otrov za štakora,kojekakvih starih kosti, ili moguće lako da je progutala neku majušnu igračkicu koju je imala...naime moja sestra je veterinarka i zna sve o životinjama pa ja pokupim od nje Very Happy...ali nemoj odugovlačiti , odvedi ju veterinaru ako ti se ne poboljša stvar za jedno 4-5 dana.... sretno s macom... cutie baby lol

34Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Pet Nov 19, 2010 5:18 pm

sweet

sweet
Novi Clan
Novi Clan

Miljana ::Ja imam belo mače ali kažu da su bele mačke gluve moja zasad nije ali šta wi mislite? confused

inače...bijele mačke nisu gulve, nego sve bijele životinje (konj,mačka,pas,zec) inače imaju problem sa slabim vidom...no ako ju pravilno hraniš i ako je zdrava i trči (bez zabijanja u krevete,ormare,stolice) nemoraš se brinit.. jeeeeeeeeeee

35Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Pet Nov 19, 2010 5:21 pm

sweet

sweet
Novi Clan
Novi Clan

strahinja ::zdravo svima ja se izvinjavam sto ovako uskacem na boom, ali imam pitanje ko je pitanje zivota malih macica.... posto je neka macka koja boravi u mom dvoristu dobila male macice i uopste ne brine za njih.... kada je bio pljusak oni su bili "sakriveni" u zbunju i skroz su pokisli... jelte ja sam ih prisvojio jer verujem da cu bolje da brinem od te glupe macke..... kupio sam macije mleko u prahu sa malom flasicom za dojenje... pored toga masiram im stomak i tuferom sa mlakom vodom brisem im guzu da bi lakse mogli da vrse nuzdu...

e sad me zanima da li trebam jos nesto da znam sto se tice nege..?


P.S. plasim se da mi ne uginu jer 2/4 maceta su mirna i ne mnjaucu.. i uvek im je tvrd i naduven stomak..

pozdrav i hvala.. Smile

moraš se samo brinuti da im je toplo,udobno i ako su te dvije jaako mirne probaj ih razveseliti, uzmi ih u krilo i mazi ih ... pa im stavi neku igračkicu pod nogice...za par dana će sve bit u perfektnom redu... colours smile Wink

36Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Sub Nov 20, 2010 8:47 pm

Deda

Deda
Clan
Clan

sweet ::...naime moja sestra je veterinarka i zna sve o životinjama pa ja pokupim od nje ...

Хајде да не претерујемо! У целој Србији нема ветеринара који зна све о животињама, поготову о мачкама. Смем у главу да се кладим. Па професори факултета који је ваша сестра завршила једва да знају понешто о мачкама. Девет година сам одлазио тамо са мојим мачкама и ниједном се нисам вратио са дијагнозом. Само нека мутна нагађања, без дијагнозе, без терапије. И сада одједном неки њихов студент зна све о животињама. Да је завршила Veterinary School UC Davis, Cornell Veterinary School i sl. поверовао бих, али овако...

37Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Pon Jan 10, 2011 12:38 am

milica

milica
Novi Clan
Novi Clan

molim vas da mi pomognete!imam macku vec godinu dana,napominjem da sam je nasla sa svega nekoliko dana,nas problem je sto ona ne izlazi vani!meni je tako zao sto ne zna nista o spoljnom svijetu!jednom sam je na silu izvela a ona je dahcala kao da umire!tkdj je i asocijalna,pokusala sam dovesti komsijsku macku u kucu(sve zbog nje,da bih je naucila necemu,ali nije bilo opstanka u stanu dok nisam odvela komsijsku macku!ko god dodje u posjetu ona se uznemiri i krije se!strasno mi je zao ako sam pogrijesila negdje,ako sam ja kriva!kako da joj pomognem?!Inace,ona djeluje jako srecno,prava je mala razmazena dama!!!:)samo imamo problem sa socijalizacijom

38Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Pon Jan 10, 2011 9:09 pm

Deda

Deda
Clan
Clan

milica ::molim vas da mi pomognete!imam macku vec godinu dana,napominjem da sam je nasla sa svega nekoliko dana,nas problem je sto ona ne izlazi vani!meni je tako zao sto ne zna nista o spoljnom svijetu!jednom sam je na silu izvela a ona je dahcala kao da umire!tkdj je i asocijalna,pokusala sam dovesti komsijsku macku u kucu(sve zbog nje,da bih je naucila necemu,ali nije bilo opstanka u stanu dok nisam odvela komsijsku macku!ko god dodje u posjetu ona se uznemiri i krije se!strasno mi je zao ako sam pogrijesila negdje,ako sam ja kriva!kako da joj pomognem?!Inace,ona djeluje jako srecno,prava je mala razmazena dama!!!:)samo imamo problem sa socijalizacijom


Ти ниси свесна колико си срећна што имаш мацу која не жели да скитара около. Са мачкама је највећи проблем управо њихова стална жеља да одлазе негде, само оне знају где, и да буду изложене људској злоби и суровости, или буду прегажене у саобраћају... Да не набрајам даље, бесконачан је списак опасности које вребају мацу на такозваној слободи. Не живимо у уређеној држави, а много је злотвора око нас које треба држати под контролом. Нажалост, тиме се нико не бави.

Већина мачака се боји непознатих особа и то је и логично и корисно, јер у противном би своје поверење могле лако да поклоне неком злонамерном. Мало је необично да не воли друштво друге мачке, али и за то постоји могуће објашњење. Мачке у групи увек успостављају хијерархију. Неке су изразито доминантне док насупрот њима има оних које су предодређене за само дно хијерархијске лествице. То су такозвани прогнаници (парије) и они се обично боје и сопствене сенке. Твоја мачка је вероватно таква, па је за њу најбоље да заборавиш своју жељу да је "изведеш у свет", а заборави и друштво друге мачке. Њој је најбоље тако како је и зато ништа не мењај. Понављам, срећна си што је таква, тврдим да би већина мачкара била одушевљена таквом мачком.

39Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Pon Jan 10, 2011 10:31 pm

milica

milica
Novi Clan
Novi Clan

hvala Vam puno na odgovoru!Nekako sam krivila sebe zbog njenog takvog ponasanja(jer sam je uzela sa svega nekoliko dana starosti),plasila sam se da sam joj uskratila njen,maciji zivot:).Ona cak nema ni potrebu za tjeranjem,tacnije bila je uznemirena jednom i veterinar mi je rekao da je u pitanju potreba za tjeranjem ali nju je to drzalo samo jedan dan.Zbog svega toga krivila sam sebe,da zbog moje pretjerane ljubavi i paznje prema njoj uskratila sam joj nesto sto je trebala da prodje.Ona je nas najvazniji clan domacintva i svi se prilagodjavamo njoj i njenim potrebama:).Vise necu pokusavati da je uvodim u njen svijet jer je to jako stresno za nju

40Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Pon Jan 10, 2011 10:40 pm

milica

milica
Novi Clan
Novi Clan

I potpuno ste u pravu pri definisanju osobenih karakteristika macaka!Moja Kristina se boji i svoje sjenke:)samo sto sam mislila da sam ja kriva zbog toga!Svake nove igracke,svega novog se plasi i potrebno je izvjesno vrijeme da se ona prilagodi na novu stvar i prisvoji je!Hvala vam jos jednom

41Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Pon Jan 10, 2011 11:48 pm

Deda

Deda
Clan
Clan

milica ::
... (jer sam je uzela sa svega nekoliko dana starosti)


Врло битан чинилац у њеном понашању је одсуство социјализације. Зато познаваоци тврде да маче мора обавезно да проведе са својом мајком прва 3 месеца свог живота, за које време га она учи основним стварима о животу и односу са мачкама, али и са људима. Ту школу је твоја маца пропустила (силом прилика, разумем) и то је ненадокнадиво.

42Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Sub Feb 12, 2011 2:57 am

emily

emily
Novi Clan
Novi Clan

Pozdrav :-) Molila bih za jedan savet u vezi mace koju sam dobila pre 10 dana. Elem, maca ima 4 meseca, a pronadjena je i sklonjena sa ulice kad je imala 3. Bila je prvo 10ak dana kod devojke koja ju mi je poklonila i koja je za nju rekla da je bas razigrano mace, ali da se skoro ni ne cuje.Kod mene kad je dosla i bila je takva nedelju dana, dok je pre 3 dana pocela uvece da sedi i seta se kod prozora i vrlo glasno i cesto da mjauce. Sve izgleda kao da zeli napolje, jer i pokusava da na neki nacin pomeri rucku od prozora. Suvise je mala da bi to bio polni nagon, tako da je izgleda u pitanju njena izuzetna zelja za izlaskom vani.Napominjem da zivimo u dvoiposobnom stanu na trecem spratu tako izlasci kroz prozor ili napolje nisu izvodljivi. Ne znam da li ce se maca ikada navici na zivot u stanu jer je ipak neko vreme provela sama na ulici. Izgleda mi kao da je bas tuzna i ne znam sta da radim. Unapred hvala za pomoc.

43Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Sub Feb 12, 2011 6:08 am

Deda

Deda
Clan
Clan


Како знамо да маца има баш 4 месеца, а не више? Можда је само ситне грађе, али старија. Да ли је променила све зубе? Ако јесте, онда је старија, а већ у 6 месеци неке маце показују прве знаке полне зрелости. Но, свеједно. Питање је да ли ће да навикне на живот у стану, јер је прве месеце живота провела на улици. Хоће, навићи ће. Моје су навикле, иако су првих неколико година живота витлале где су хтеле и када су хтеле. А стерилизација је у сваком случају добро решење, за укидање нагона за парењем а и за отклањање здравствених проблема који касније у животу могу да се јаве код нестерилисаних женки.

Ако маца остаје сама у стану на дужи период у току дана, када сте на послу, деца у школи ... онда би било лепо да јој набавите једног другара, за игру али и за помоћ у уређивању крзна и друге активности које маце обављају заједнички.

Посетите адресу:
http://www.megaupload.com/?d=F180SPQU
где се налази ћирилична верзија заиста добре књиге о мацама или:
http://www.megaupload.com/?d=VMABEDN9
за латиничну верзију. Научићете доста корисних ствари о неговању маца, здравственим проблемима, правилној исхрани и много чему другом и бићете задовољни. А у предговору Вам се налази и e-mail адреса на коју можете да се обратите за савет.

44Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Sub Feb 12, 2011 8:50 am

emily

emily
Novi Clan
Novi Clan

hvala na odgovoru.evo prosla je jos jedna neprespavana noc. u pravu ste, nisam sto posto sigurna da je maca bas stara 4 meseca, ali tako mi je receno. moracu strucnije da proverim njenu starost i naravno ako je zelja za paranjem u pitanju sterilizacija jeste odgovarajuce resenje. inace, maca ima svu moju paznju,nisam zaposlena tako da veci deo svog vremena provodim kuci, sa njom.

45Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Sre Jun 08, 2011 2:52 pm

iva*

iva*
Novi Clan
Novi Clan

Moja baka je imala macku koja se nikako nije parila pa zelim da znam da li je to neka bolest ili nije.Bila je zenka.

46Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Pon Jun 13, 2011 4:13 am

DudaNS

DudaNS
Novi Clan
Novi Clan

E jel moze neko da mi kaze sta da radim... Uzela sam malu tigrastu macu, staru tek koju nedelju jer joj je mama uginula a niko je valjda nije hteo. Pa je bilo problema jer nista nije htela da jede, hranila sam je u pocetku na flasicu. Sad ima oko 3, 3 i po meseca i lepo raste, sve je super. Ali s vremena na vreme ima dijareju...ne znam da li treba nesto posebno da joj kupim za to ili da nesto izbacim iz njene ishrane... ??

47Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Sub Jun 18, 2011 7:12 pm

Miljana

Miljana
Clan
Clan

Pa koliko je puta hranis na dan?koliko?i sta joj dajes Dijareja moze da se dobije od pokvarene hrane ili od previse hrane.

Posto ima tek 3 meseca hrani je 3 puta na dan. Ujutru,popodne i uvece,,ali trudi se da bude u istom terminu. I nemoj ni premalo ni preterano da joj dajes jer moze nesto u stomaku da se desi jer je ona jos uvek mala i netreba joj mnogo hrane.
A ako bude opet imala vodi je kod veterinara.

http://kovacevicmiljana1@gmail.com

48Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Čet Jun 23, 2011 9:03 pm

lenny

lenny
Novi Clan
Novi Clan

ćao imam jedno pitanje...nisam sigurna da sam upala u pravu temu ali moram pitati...naime,moja mačka je pala sa terase..vodili smo je veterinaru, ali on kaže da je sve ok, osim što je uganula prednju šapu. Međutim, ona već 3 dana se nikako ili vrlo malo oslanja na tu šapu. Šta da radim?

49Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Uto Jun 28, 2011 4:53 pm

marisa

marisa
Novi Clan
Novi Clan

Mislim da treba da odes kod drugog veterinara i da uradi rtg, kako bi bila sigurna da joj nije nista. Meni je jedna mackica uginula zbog nestrucnosti veterinara. Ne kazem da je tvoj veterinar los strucnjak,ali tebe je pre svega najvaznije da se tvoj ljubimac oporavi, moj savet ti je da ode kod jos jednog veterinara ili da se vrati ponovo kod tog nikako nemoj cekati, jer to moze biti kobno za nju,mislim nikad se ne zna!!

50Zdravlje macke, i saveti - Page 2 Empty Re: Zdravlje macke, i saveti Uto Jun 28, 2011 4:58 pm

marisa

marisa
Novi Clan
Novi Clan

E a sad ja da se predstavim, pre neki dan sam nasla belo mace nas sred ulice i vratila sam se i odvela ga kuci. Ali problem je sto ja imam kuci vec dve odrasle macke od po tri godine, naravno odlucila sam zajedno sa porodicom da je udomimo. Ali ove dve moje macke velike nisu bas odusevljene, Marisa se plasi a Dragana rezi i obe beze od kuce. Dodju da jedu i odu opet napolje. Dok se ovaj mali razbaskario njih dve su preplasene. Ne znam sta da radim? Da li ce se vremenom sprijateljiti ili postoji mogucnost da neka od njih dve pobegne od kuce???!!

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 3]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

 
  •  

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions